Výnimočný a originálny vinársky rodinný dom

7 izb. rodinný dom, Modra

479 000 €
Splátka hypotéky: 1 266 € / mesiac
× Splátka má len informatívny charakter.
Na výpočet boli použité nasledovné parametre:
Cena nehnuteľnosti: 479 000 €
Vlastné zdroje (20 %): 95 800 €
Splatnosť: 30 rokov
Úroková sadzba: 1,19 % p.a.

Upraviť parametre
Detail
Počet izieb: 7
Lokalita: Modra
Celková plocha: 458,00 m2
Terasa: 7,50 m2
Pozemok: 602,00 m2
Zastavaná plocha: 305,00 m2
Pivnica: 31,50 m2
Konštrukcia budovy: kamenná
Stav: Kompletná rekonštrukcia
Parkovanie: vonkajšie parkovacie státia

Popis

Arvin & Benet ponúka na predaj rozľahlý a ojedinelý vinársky rodinný dom, v ktorom sa prepája história s modernou. Pôvodne išlo o dva samostatne stojace domy na spoločnom pozemku, ktoré sú prepojené ústredným dvorom v tvare U a ktoré boli prostredníctvom kompletnej rekonštrukcie z roku 2007 prepojené v jeden dom.

Pôdorys a viac informácií nájdete na našej webovej stránke:

Dom sa predáva čiastočne zariadený a stačí si ho dozariadiť podľa seba.

Tento dom je ako stvorený pre niekoho, kto chce bývať v centre obce a využívať všetky jej benefity a kompletnú občiansku vybavenosť v pešej dostupnosti iba niekoľkých minút, no súčasne sa chce pred okolitým svetom zavrieť masívnymi drevenými dvojkrídlovými dverami a vychutnávať si pokoj, súkromie, záhradu, alebo si z druhej strany domu vyjsť na príjemnú prechádzku cez vinohrad.

Dom je súčasťou Mestskej pamiatkovej zóny Modra a reprezentuje tradičnú architektúru vinohradníckeho osídlenia Malokarpatskej oblasti, no nie je zapísaný v Ústrednom zozname kultúrnych pamiatok SR, čo novým majiteľom dáva priestor na prípadne úpravy či rekonštrukcie podľa svojich potrieb a predstáv.

Vznik staršej časti domu datujeme na začiatok 17. storočia, novšia časť bola prestavaná a z pôvodných priestorov sa zachovala prešovňa a pivnica s tradičnou klenutou kamennou klenbou. Tento dom doslova dýcha históriou, čo mu dodáva jedinečnú atmosféru a výnimočné pocity – takéto nehnuteľnosti sa na trhu objavujú iba zriedkavo.

Nehnuteľnosť má okrem bývania aj výborne predpoklady na účel využívania podnikania, rekreácie, agroturistiky či poskytovania ubytovania napr. prostredníctvom Airbnb.

Táto nehnuteľnosť má jedinečné vlastnosti a to:


- Praktická dispozícia dvojpodlažného domu so 7 izbami s možnosťou dorobiť ďalšie
- Parkovanie pre 4 autá
- Doslova poctivá stavba s 1m hrubými stenami z kameňa
- Druhé podlažie je úplne nové, s pôvodnými klenbami a priznaným dreveným stropom
- Prístup do domu z dvoch strán – z hlavnej ulice aj zo záhrady od vinohradov
- Veľkorysé úložné priestory
- Nekonečné množstvo prírodných a kvalitných materiálov – kameň, tehla, drevo
- Pôvodná zachovaná čierna kuchyňa
- Vysoká miera súkromia a ticha
- Rozpracované priestory na saunu – možnosť dokončiť si ju podľa seba
- Nádherná záhrada s dospelou vegetáciou
- Priestranná zimná záhrada poskytujúca útočisko v dňoch s nepriaznivým počasímZamilujete si útulnosť a originalitu interiéru navodenú využitím kombinácie prírodných a žiadaných materiálov. Denná časť domu tvorená obývačkou prepojenou s jedálnou s krbom a vysokým stropom si vás jednoducho podmaní.

Dom:

Na pozemok domu vstupujeme masívnymi dobovými drevenými dverami, ktoré nás vpúšťajú na nádvorie. Po pravej i ľavej strane môžeme hneď vstupovať do jednotlivých krídel domu. Pred nami je veľmi príjemne a afektívne riešená zimná záhrada, cez ktorú sa dostávame do hlavnej záhrady.

Vpravo vstupujeme do domu č. 1, do reprezentatívnej miestnosti ktorá dosiaľ slúžila na reprezentačné alebo pracovné účely. Z nej prechádzame do čiernej kuchyne, ktorá je dnes už raritou a zážitkom. V stredoveku to bola forma kuchyne v podobe otvoreného ohniska uprostred miestnosti pod najvyšším bodom budovy, pričom dym unikal dierou v strope. Za čiernou kuchyňou sa nachádza ta štandardná, a ta je kompletne zariadená. Z nej prechádzame do jedálne s krbom odkiaľ môžeme pokračovať ďalej do obývacej miestnosti a z nej na záhradu, alebo do zimnej záhrady a na záhradu.

Dreveným schodiskom sa dostávame na poschodie do otvorenej galérie, vľavo sa nachádza hlavná spálňa s výhľadom do záhrady, druhým smerom prechádzame popri kúpeľni s toaletou povalou s možnosťou zriadenia miestnosti alebo úložiska do spojnice medzi oboma domami, tu sa nám opäť naskytá možnosť zriadiť ďalšiu miestnosť, alebo ju využiť ako pracovňu či čitáreň so zelenou.

Ďalej vstupujeme už do domu č. 2 a môžeme tu pokračovať ďalej v hornom sektore cez druhú galériu do spálne a na hornú otvorenú terasu až do druhého poschodia ateliéru. V prípade, že sme sa rozhodli ísť schodiskom dole, tak na prvom podlaží druhého domu máme kuchyňu, opäť kúpeľňu s toaletou, miestnosť predpripravenú na saunu a kúpeľňu číslo 3 s vaňou a toaletou. Za touto pasážou sa nachádza ešte prešovňa cez ktorú vchádzame do rozľahlej pivnice. Interiérové priestory zavŕšime v ateliéri, v ktorom si príde na svoje každá tvorivá a kreatívna duša.

Autá pohodlne zaparkujete z prednej alebo i zadnej časti domu na vlastnom pozemku. Tento rodinný dom bol daný do užívania v roku 1840, pričom v roku 2007 prešiel kompletnou rekonštrukciou.

Lokalita:

Modra je Malokarpatská perla, históriou dýchajúca obec a niekdajšie pôsobisko velikána nášho národa Ľudovíta Štúra. Je známa vínom, krásnou prírodou a širokými možnosťami turistiky či športových aktivít. Obľúbené reštaurácie Elesko či Wild Kitchen, vinárne a cukrárne ponúkajú jedinečné gastronomické zážitky. Veľká Homola či Zochova chata ponúkajú zase krásne scenérie a možnosti túry s vyhliadkou či prvotriedny wellnes a možnosť oddychu. V Bratislave i v Trnave ste autom za 20 minút jazdy. Škôlky, základné či stredné školy sú samozrejmosťou. Obchodné reťazce, kúpalisko či múzea. V Modre a jej okolí budete mať stále o program postarané.

Nehnuteľnosť vám radi predstavíme na osobnej obhliadke, na ktorej budete môcť sami navnímať jej výnimočnú atmosféru a unikátnosť.

Cena: 479 000 EUR


Výmera:

Pozemok: 602 m2

Zastavaná plocha: 305 m2,

Úžitková plocha: 458 m2 (z toho pivnica 31,50 m2, podbránie a nádvorie 37 m2, zimná záhrada 27 m2, otvorená terasa na poschodí 7,50 m2)Kompletné sprocesovanie kúpy nehnuteľnosti vrátane zabezpečenia financovania a iných náležitostí zabezpečuje Arvin & Benet, čiže celý proces je plynulý a bez starostí.

Cena je konečná a zahŕňa poplatky a servis spojený s prevodom nehnuteľnosti.

Fotografie a text sú autorským dielom a majetkom spoločnosti Arvin & Benet.

Nehnuteľnosť bola naaranžovaná a nafotená Homestaging oddelením našej spoločnosti, veľmi radi Vám pomôžeme pri efektívnom a dôstojnom predaji či prenájme aj Vašej nehnuteľnosti. Budeme sa tešiť, keď nás budete nezáväzne kontaktovať.


Maklér

Vytlačiť Poslať mailom
Zadajte e-mail priateľa

Čo hovoria naši klienti

created by 2CREATE advertising