Neskorobarokový kaštieľ Brhlovce z roku 1756

rodinný dom, Brhlovce

1 670 000 €
Splátka hypotéky: 6 378 € / mesiac
× Splátka má len informatívny charakter.
Na výpočet boli použité nasledovné parametre:
Cena nehnuteľnosti: 1 670 000 €
Vlastné zdroje (20 %): 334 000 €
Splatnosť: 30 rokov
Úroková sadzba: 4,00 % p.a.

Upraviť parametre
Detail
Počet izieb:
Lokalita: Brhlovce
Celková plocha: 12.646,00 m2
Pozemok: 12.027,00 m2
Zastavaná plocha: 619,00 m2
Stav: Čiastočná rekonštrukcia

Popis

Arvin & Benet ponúka na predaj neskorobarokový kaštieľ Brhlovce z roku 1756. 

 

Toto historické miesto postavené v roku 1756 v štýle neskorobarokovej architektúry malo pôsobiť decentne a zároveň dominantne. Je považované za vzácnu kultúrnu pamiatku.

Ideálne využitie je:

  • ako súkromné sídlo, letné sídlo
  • menší butikový hotel s priestorom na eventy
  • priestor pre firmu, ktorá potrebuje dôstojné priestory pre svoju prezentáciu

 

Kaštieľ je dvojpodlažná, voľne stojaca obdĺžniková stavba dvojtraktovej dispozície, ktorá má na oboch dlhých fasádach plytký stredný rizalit (výstupy z fasády). V rizalite dvorovej fasády je honosné schodisko vedúce k reprezentačným miestnostiam. Krátke bočné fasády majú štyri okná, hlavná a dvorová fasáda deväť až jedenásť okien v pravidelnom rytme. V miestnostiach na prízemí sú kláštorné a valené klenby s lunetami. Klenby sú kamenné.  Miestnosti na poschodí majú rovné stropy so štukou.

Podlahové rozmery hlavného objektu sú 33 metrov na dĺžku a 11 metrov na šírku. Objekt má tri podlažia (obytná časť) a tri podlažia pivničných priestorov (väčšina pod úrovňou okolitého terénu).

Predpokladá sa, že budova kaštieľa sa zmení na päť luxusných apartmánov s veľkou kúpeľňou pre každý z nich, dvoma veľkými salónikmi (formálna jedáleň, knižnica), kuchyňou a skladom.

Vykurovanie v zámku bude zabezpečovať tradičné keramické vykurovacie telesá s elektronickými riadiacimi jednotkami – takmer v každej miestnosti zámku.

Dotyk histórie tu nesmie chýbať. Pivnice budú slúžiť na oddych. Sauna, miestnosť na jogu, pekné historické miestnosti na stretnutie s priateľmi. Stredoveká atmosféra bude nezabudnuteľná. Akonáhle ho navštívia Vaši priatelia, potom sa budú vracať znova a znova.

V tejto oblasti sa nachádza aj ďalší objekt. Je to kamenná trojpodlažná servisná budova. Spodné poschodie slúžilo pôvodným majiteľom ako stodola a horné poschodie ako sýpka. Táto budova je 30 metrov dlhá a 9 metrov široká. Predpokladá sa, že z tejto budovy sa stane reštaurácia pre 80 osôb (prízemie) a bude slúžiť na ubytovanie.

Aj keď je proces rekonštrukcie rozbehnutý, stále existuje celá škála možností, ako si nový majiteľ môže osvojiť projekt podľa svojich predstáv.

Areál je pripravený na založenie ovocného sadu a aj všetky záhradkárske plány, zariadenie bylinkovej záhrady. Projekt zahŕňa aj vybudovanie nových miest na chov drobných zvierat.

Celková plocha pozemku je vyše 12 000 m2.

Snívate o svojom zámockom štýle života?

Radi sa vaši priatelia zapájajú do štýlových večierkov na zaujímavých miestach?

Teraz prestaňte hľadať. Miesto už máte!

Je na Slovensku a volá sa Kaštieľ Brhlovce.

Brhlovce sa stali vďaka svojim jedinečným skalným obydliam doslova svetoznámymi. Zachovalo sa mnoho originálnych architektonických detailov, kaštieľ podstupuje celkovú rekonštrukciu.

Stav historického sídla je veľmi dobrý.


Lokalita:

Starobylá obec leží v kotline  medzi Čankovom a Žemberovcami obklopenej miernymi svahmi, ktoré patria k južnému úpätiu Štiavnického pohoria. Vzdialená je 15 km východne od mesta Levice. Tvárnosť okolia obce sformovala sopečná činnosť treťohôr, čoho dôkazom sú tunajšie lokality pórovitých andezitových tufov a tufitov. V doline obce je začiatok potoka r.


Cena: 1 670 000 eur 

Výmera kaštieľa spolu: 485 m²

Výmera RD: 134

Pozemok: 12 027 m²


Kompletné sprocesovanie kúpy nehnuteľnosti vrátane zabezpečenia financovania a iných náležitostí zabezpečuje Arvin & Benet, čiže celý proces je plynulý a bez starostí.

Cena je konečná a zahŕňa poplatky a servis spojený s prevodom nehnuteľnosti.


Maklér

Vytlačiť Poslať mailom
Zadajte e-mail priateľa

Čo hovoria naši klienti

created by 2CREATE advertising