Štýlový loft v centre mesta, ktorý vyhral CE ZA AR 2014

2 izb. byt, Staré Mesto

Cena na vyžiadanie
Detail
Počet izieb: 2
Lokalita: Staré Mesto
Celková plocha: 117,00 m2
Interiér: 108,00 m2
Loggia: 4,00 m2
Pivnica: 5,00 m2
Konštrukcia budovy: tehlová
Stav: Kompletná rekonštrukcia
Parkovanie: Parkovanie na rezidentskú kartu pod domom.

Popis

Arvin & Benet ponúka na predaj unikátny loft, aký sa na trhu nevyskytuje často - víťaz najprestížnejšieho architektonického ocenenia CE ZA AR 2014


Tento byt nie je len miestom na bývanie, ale skutočným umeleckým dielom, ktoré odráža vkus a štýl svojho majiteľa. Nezmeškajte túto výnimočnú príležitosť vlastniť kúsok dizajnového Olympu v srdci mesta!


Pri vstupe do loftu zaplesá duša každého skutočného znalca kvalitnej architektúry. 


Je nutné hneď na úvod povedať, že byt má atmosféru, ktorú na fotkách nie je možné verne zachytiť (treba zažiť a v prípade tohto bytu naschváľ píšeme „zažiť“, nie vidieť) a odvážne kombinuje prvky, na ktoré nie sme zvyknutí a byt vás vyslovene vyšokuje. 

Vojdete, nasávate neopakovateľnú energiu.


Charizma doby pôvodných drevených parkiet v kontraste so surovosťou odhalených stropov, výrazná červená kaučuková podlaha, dvere so zárubňami v neexistujúcej stene, kvalitné ozvučenie a tony umenia.


Medzi loggiou a bytom sa nachádza polica, ktorá vyzerá ako z medzivojnovej lekárne. Štýl všade, kam sa pozriete, všetko prepracované a premyslené, diabol sa skrýva v detaile.


V kuchyni sa nachádza výnimočný stôl z dielne sochárov Mareka Trajtera a a Richarda Senešiho.

Kovová konštrukcia nesie mahagónový peň, vytvorený navíjaním kružníc z dýhy. Stôl sa tvoril ručne nekonečne dlho, vyslovene na mieste a jedná sa o pôsobivé umelecké dielo.


V procese rekonštrukcie sa byt stal ateliérom, v ktorom naraz pracovali viacerí remeselníci a umelci. Navíjanie stolu, repasovanie okien a dverí, čistenie konštrukcií bytu, odhaľovanie betónového rebierkového stropu a odlievanie betónových prefabrikátov, ktoré teraz slúžia ako polica pre televízor a knihy.


Významné množstvo úložného priestoru poskytuje štýlová minimalistická skriňa, ktorá súčasne predeľuje byt na dennú a nočnú časť.


Tento šperk z dielne renomovaného architektonického štúdia Gutgut očarí svojou jedinečnosťou a štýlom.


Ideálny mestský byt, ktorý ponúka aj loggiu orientovanú do tichého vnútrobloku a veľkú pivnicu.


Parkovanie na rezidentskú kartu (od zavedenia parkovacej politiky je situácia významne lepšia a bude ešte lepšia, keď zaniknú posledné vyhradené miesta, ktoré sa uvoľnia rezidentom)Loft sa nachádza vo funkcionalistickom dome od architekta Klementa Šilingera z roku 1928, čo ešte násobí výnimočnosť tejto ponuky. 


Bytový dom je veľmi citlivo a vkusne zrekonštruovaný, pocitovo vás prenesie v čase, ale všetko pôsobí veľmi čisto a novo.


Cena na žiadanie.


Výmera bytu 108 m² + loggia + pivnica.


Maklér

Vytlačiť Poslať mailom
Zadajte e-mail priateľa

Čo hovoria naši klienti

created by 2CREATE advertising