Mimoriadna investičná príležitosť v centre malebnej Banskej Štiavnice

rodinný dom, Banská Štiavnica

INFO V RK
Detail
Počet izieb:
Lokalita: Banská Štiavnica
Celková plocha: 572,00 m2
Stav: Kompletná rekonštrukcia

Popis

Arvin & Benet ponúka na predaj mimoriadnu investičnú príležitosť v centre malebnej Banskej Štiavnice. 


Za nenápadným vchodom historicky vzácnej stavby zo 17. storočia so štukovou renesančnou zelenou fasádou, ktorá sa stala po vkusnej rekonštrukcii v roku 2010 národnou kultúrnou pamiatkou, sa skrývajú palácovito rozložené priestory.


Dominantou je charizmatická záhrada, okolo ktorej sú vnútorné priestory: reštaurácia, vináreň, štýlová kaviareň s terasou, dva byty a podkrovný priestor s možnosťou dobudovania štyroch apatrmánov.


Nedajú sa nespomenúť vzácne nástenné neosecesné stropné maľby, ktoré zreštauroval MgA. Ján Patsch.


Na streche budovy sa dotýkajú oblohy neprehliadnuteľné štyri 1,5 m vysoké terakotové sochy predstavujúce štyri ročné obdobia. V roku 1791 ich vytvoril sochár Kovács z Budapešti pre vtedajšieho majiteľa domu, aby mohol svoj dom odlíšiť od ostatných meštianskych domov.


Z hlavnej ulice, obvykle plnej prechádzajúcich sa ľudí, vojdete do budovy, prejdete len pár krokov cez halu s nástennými maľbami a ocitnete sa na kľudnom komornom mieste. Je ako stvorené pre vychutnanie si dobrého jedla v príjemnej spoločnosti s pohárom vína - v pokojnej záhrade ukrytej pred ruchom mesta. Vonkajšie priestory reštaurácie plné zelene vám učarujú svojou nezameniteľnou atmosférou, nebudete chcieť odtiaľto odísť.


Reštaurácia zameraná na gastronomické zážitky, otvorená od roku 2015, spája s citom moderné s históriu. Kuchyňa je interaktívna, návštevníci cez sklo vidia ako im kuchári pripravujú jedlo. Neutrálne farby, kamenné steny, maľovaná pec a vôňa dreva umocňujú útulnú atmosféru vo vnútri reštaurácie.


Dvoje dvere na druhej strane nádvoria vás zavedú do kuchyne a vlastnej vínnej pivničky vytesanej do skaly. Za spomenutie stojí aj vstup na konci nádvoria do bývalej štôlne, kde sa nachádza jazierko.


Dve miestnosti s oknami do ulice sa honosia zariadením, typickým pre kaviarne z prelomu 19. a 20. storočia. Štýlová kaviareň s terasou a neprehliadnuteľným barovým pultom tvorí prednú časť domu.


Na prízemí sa nachádza aj dvojizbový príjemne zariadený byt pozostávajúci z obývacej izby so spálňou, plne vybavenej kuchyne s výhľadom do záhrady a kúpeľne. Výborne poslúži aj ako apartmán na prenajímanie. 


Najpôvodnejšia je vstupná hala a chodba s pôvodným reštaurovaným schodiskom, na ktorého konci sa na poschodí rozprestiera priestranný byt s veľkorysými miestnosťami a so zariadením dobového charakteru. 


Ako prvé si okrem vysokých panských stropov, pôvodných okien a interiérových dverí so sklenenými výplňami všimnete stropné maľby. Drevené podlahy z masívu ladia s výraznými tapetami a celkovým štýlom dekóru, ktorý asociuje koniec 19. storočia.


Dominantou noblesnej obývacej miestnosti je krb s dreveným rámovaním a tiež zabudovaná knižnica. Už stačí len vybrať tú správnu knihu a zapáliť oheň v krbe...


Štýlovo neutrálna kuchynská linka spĺňa nároky aj tých náročnejších domácich kuchárov a zároveň vďaka dekoráciám ladí s celkovou atmosférou a historickým nádychom bytu.


Takto je ladená aj na priestor štedrá detská izba, ktorú jednoducho viete doladiť podľa predstáv Vašich ratolestí.


Kráľovská spálňa pôsobí vďaka zariadeniu veľkolepo a zároveň útulne. Vstanete z postele, prejdete len pár krokov a ocitnete sa vo svojom súkromnom spa, ktoré vám zabezpečí voľne stojaca vaňa na nožičkách a neobvyklý sprchovací kút. Budete sa tu cítiť ako vo vlastnom rozprávkovom kráľovstve. 


Ak chcete dobre uložiť peniaze alebo hľadáte miesto, kde môžete príjemne bývať a zároveň podnikať, práve ste ho našli.


Lokalita:


Neskutočnú atmosféru dotvára neopakovateľná lokalita – nehnuteľnosť sa nachádza vo výbornej časti v súčasnosti mimoriadne žiadanej Banskej Štiavnice.


Vysvetľovať zvláštne čaro tohto malebného mestečka zapísaného v Zozname svetového dedičstva UNESCO uprostred Štiavnických vrchov je rovnako zbytočné ako vysvetľovať kozmopolitný charakter New Yorku.


Štiavnica je pre fajnšmekrov. Má umeleckú dušu a  historické centrum ako zázrakom nedotknuté modernou dobou.


Stredoveké uličky, štýlové kaviarne, skvelá gastronómia, zasadené do prírodného zeleného regiónu s množstvom atrakcií a možnosťami na výlety.


Dve hodiny od Bratislavy a človek sa ocitne ako v úplne inom svete s jedinečnou atmosférou.

 

Cena: INFO V RK

Pozemok: 572 m²


Nehnuteľnosť bola naaranžovaná a nafotená Homestaging oddelením našej spoločnosti, veľmi radi Vám pomôžeme pri efektívnom a dôstojnom predaji či prenájme aj Vašej nehnuteľnosti. Budeme sa tešiť, keď nás budete nezáväzne kontaktovať.


Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom spoločnosti Arvin & Benet.


Kompletné sprocesovanie kúpy nehnuteľnosti vrátane zabezpečenia financovania a iných náležitostí zabezpečuje Arvin & Benet, čiže celý proces je plynulý a bez starostí.


Cena je konečná a zahŕňa poplatky a servis spojený s prevodom nehnuteľnosti.


Maklér

Vytlačiť Poslať mailom
Zadajte e-mail priateľa

Čo hovoria naši klienti

created by 2CREATE advertising